Historiske Grand Hotel ble grunnlagt i 1926 og har gjennom årene blitt en av Sveriges mest klassiske hotellene. Med sin perfekte beliggenhet på Stortorget er det et naturlig møtested i Helsingborg.Hotellet har en ideell beliggenhet i sentrale Helsingborg, med 200 m til sentrum med tog, buss og ferger til Danmark.
Clarion Grand Hotel liker god mat. Med sitt nye restaurantkonsept Kitchen & Table har både hotellets gjester og helsingborgers en smak av Manhattan - og morsom servering senter i Helsingborg! Concept Kitchen & Table er skapt av Chef Marcus Samuelsson og tilbyr smaker fra Manhattan, tilberedt på skandinaviske råvarer. I et miljø der gammelt møter nytt skaper en mer levende og avslappet atmosfære gjennom morsom servering. Velkommen hit for en god lunsj, en drink i baren eller et treretters måltid - alle dager i uken. Vår frokostbuffé serveres 06:45-09:30 på hverdager og 07:00 til 11:00 på lørdag og søndag.
Alle de 158 rommene på Clarion Grand Hotel Helsingborg er ikke bare komfortable senger, men er tilpasset dagens og fremtidens hotellgjester. Rommene på Clarion Grand Hotel er utstyrt med telefon, kabel-TV, dataport, minibar, hårtørker, strykejern og strykebrett og tilgang til romservice døgnet rundt. For de som ønsker å jobbe i rommet, de fleste rommene stort skrivebord med elektriske og data uttak. I tillegg er hotellet wifi gratis. Vannkoker er tilgjengelig på rommet ved forespørsel.
Det er 2 rom for funksjonshemmede gjester på hotellet et dusin rom hvor hunder er tillatt (hundegebyr 250 kr). Hvis du ønsker å bestille et hund- eller handikapvenligt rom, vennligst kontakt oss før du booker, og vi vil se etter om det er ledig plass når du vil. Du kan nå oss på 23960194 eller info@hotelspecials.no.